Katalog sedel

SEDLA SE ZNAČKOU JEZDCE NEBO RANČE....(BRANDED SEDLA)

Tyto sedla byly vytvořeny jednotlivými jezdci, trenéry nebo rančery. Na každém z těchto sedel najdete specifické úpravy a zdokonalení vytvořené horsemanem, který toto sedlo u naší firmy objednává. Na "Branded sedlech" lze objednávat pouze různé velikosti posedlí a kostry, nebo kostru vyrobit na míru koni.
Tyto sedla lze koupit pouze u sedlářství Frinta nebo u příslušného horsemana nikoliv u jiného obchodníka.

Veronika Cejpova show saddle

 

Chuck Klipfel reiner Mantler reiner Wade 28

 

Roofmann Sharp reiner Roofmann Roughout reiner Klára Šálková reiner

 

 

SEDLA FRINTA

Všechny námi vyráběná sedla jsou stavěna na fiberglass (laminátem potažené dřevo) nebo rawhide kostrách (dřevo potažené surovou kůží) lze objednat ve velikostech kostry Semi QH, QH, Full QH, Extra full QH nebo na speciálním rozměru kostry podle měření koně a ve velikostech posedlí (podle postavy a přání jezdce) od 14"-17 1/2"(možno po 1/4").

Reining saddles

Reiningová sedla jsou nejvhodnější sedla pro výcvik koně. Tyto sedla lze použít jak k sportovnímu užití tak i k rekreační turistice. Reiningové sedlo není vhodné pro začátečníky a jezdce který hledá v sedle velkou oporu...tyto sedla nedrží jezdce v jednom ideálním místě sedu ale poskytují hodně prostoru pro pohyb v sedle. Všechny reiningová sedla mají menší hrušku, kontaktní skirt a většinou 2" třmeny flat bottom (s plochou stupačkou) a hlavně reiningové posedlí (vprostřed rovnější pro možné přenášení váhy dopředu a dozadu a vpředu zvednuté doplněné nižším položenějším cantlem 3"-3 1/2"vysokým dovolujícím správné zasednutí koně).

Sedla reiningová lze objenávat s následujícími změnami a to barva a materiál posedlí, zdobení sedla, barva sedla a finální povrchová úprava, druh a potažení třmenů, lze přidat stříbrné kování a zaměnit použitá concha. Pokud bude toto sedlo používáno i k rekreačně turistickým účelům je vhodné pod přední a zadní concha nechat přidělat malé D očka pro použití sedlových vázacích řemínků.

 

Texan BB Reiner Mark l reiner
Buterfly Sharp reiner K.K. reiner
Squaner Martin reiner Short reiner
Sport reiner K.K. reiner ll Hacho reiner

 

 

Show saddles

V.Cejpová show saddle Pleasure ll Show ll reiner
l. reiner Black sky Pleasure l.

 

 

all around saddles

All around (všestraná) sedla jsou nejvhodnější pro jezdce který hledá sedlo bez přesného zaměření na některou westernovou disciplínu a především lze tyto sedla doporučit na rekreační turistiku. All aroundová sedla jsou také velice vhodná pro začínající jezdce a to pro své hluboké posedlí (toto posedlí drží jezdce v ideálním sedu a poskytuje výbornou oporu a stabilitu). Tyto sedla jsou často podobná reiningovým sedlům ale není zde tolik kontaktní skirt . Hruška u těchto sedel je menší nebo střední. Cantle je 4"vysoký a spolu s hlubším posedlí poskytuje nejvyšší možné pohodlí jezdci. Třmeny u all around sedel jsou 2"-3" typ flat bottom nebo bell. Pokud bude toto sedlo používáno i k rekreačně turistickým účelům je vhodné pod přední a zadní concha nechat přidělat malé D očka pro použití sedlových vázacích řemínků.

All around sedla lze objenávat s následujícími změnami a to barva a materiál posedlí, zdobení sedla, barva sedla a finální povrchová úprava, druh a potažení třmenů, lze přidat stříbrné kování a zaměnit použitá concha. Pokud bude toto sedlo používáno i k rekreačně turistickým účelům je vhodné pod přední a zadní concha nechat přidělat malé D očka pro použití sedlových vázacích řemínků.

 

Severin reiner All Around ll Novak reiner R.S.All Around

 

 

cowhorse saddles

Sedla pro working cowhorse jsou jakýmsi kompromisem mezi reiningovými a cuttingovými sedly. Jsou určena především pro sportovní disciplíny spojenými s prací s dobytkem. Tyto sedla mají reinigové posedlí, reiningový střih skirtů ale s pevnějším předním riggingem a hlavně hrušku dovolující jezdci držení při prudkých pohybech koně. Třmeny se používají 2" flat bottom.

Working cowhorse sedla lze objenávat s následujícími změnami a to barva a materiál posedlí, zdobení sedla, barva sedla a finální povrchová úprava, druh a potažení třmenů, lze přidat stříbrné kování a zaměnit použitá concha. Tyto sedla jsou často vybaveny vázacími řemínky.

 

K.S.Cowhorse A.F.Cowhorse B.M.working cowhorse B.A.working cowhorse

 

 

cutting and working saddles

Cutting sedla jsou určená pro práci s dobytčaty a to pro oddělování jednotlivých kusů. Vyznačují se vysokou štíhlou hruškou určenou pro držení jezdcem při ostrých odskocích koně. Posedlí je ploché umožňující pohyb a hlavně záklon a zasednutí koně, často je posedlí hard seat t.j. posedlí bez polstrování...jen kůže na sedlové kostře a často také rubem navrch . Cantle těchto sedel je 2,5"-3,5" vysoký hodně položený. Cutting sedla bývají často opatřeny sedlovými řemínky. Tyto sedla lze objednávat se změnami ve zdobení, jako hard seat ale i s polstrovaným posedlím ( je nutné určit barvu a kvalitu materiálu na posedlí) a se třmeny jak ox bow 1,5"-2" tak i s 2" třmeny flat bottom.

Pracovní sedla ranchovního typu mají mohutnost a pevnost ropingových sedel, ale jsou stabvěná s vyšším cantlem 4"-5" to proto, aby se dodalo posedlí pohodlnosti a jezdec měl větší stabilitu v sedle. Hrušky těchto sedel jsou určeny k lasování a jsou často omotávány ochranou kůží nebo páskem gumy. Třmeny se k těmto sedlům požívají 3" jak bell tak i regular roper.

Working-pracovní sedla lze objenávat s následujícími změnami a to barva a materiál vloženého posedlí, nebo jako hard seat, zdobení sedla, barva sedla a finální povrchová úprava, druh a potažení třmenů, lze zaměnit použitá concha. Tyto sedla jsou většinou vybaveny vázacími řemínky.

 

 

Longhorn Cutting l. Will James Rancher

 

 

wade saddles

Wade sedla také často nazývaná jako sedla horsemanů jsou všestraná sedla výborně vyhovující dllouhému pobytu na koňských zádech. Tyto sedla mají vždy hard seat doplněný systémem uvázaní flat plate. Cantle těchto sedel ja vyšší 4–5" vysoký strmějšího sklonu. Třmeny mají 3"-5" široké stupačky. Hrušky wade sedel jsou dřevěné nazývané wood post.

Při objednání Wade sedla je možné měnit zdobení sedla, barvu sedla a finální úpravu, velikost a úpravu třmenů. Dále je možné sedlo vyrobit jako hard seat nebo jako hard seat s vloženým polstrovaným posedlím (možno objednat různé materiály).

 

Wade 500 Wade Buckaroo l Lopez wade Elias wade

 

 


Roping saddles

Lasová -ropingová sedla se požívají k chytání dobytčat do lasa a k následovnému uvázání lasa k sedlové hrušce. Jako všechny ostatní westrnová sedla i ropingová sedla se nepoužívají pouze k lasování, ale i k běžnému provozu a jsou i vhodná pro rekreační turistiku (tyto sedla nepatří k nejlehčím). Ropingová sedlo má vždy velkou a mohutnou hrušku, často omotanou ochranou kůží neb o pruhem gumy. Skirty těchto sedel jsou větší a mohutnější, většinou bez kontaktního vykrojení. Fork ropingových sedel je široký a tím poskytuje jezdci oporu stehen při předklonění v sedle(při lasování nebo i jiné práci). Posedlí lasových sedel je téměř ploché. Třmeny se používají buď 3" regular roper nebo extra deep roper.

Při objednání ropingových sedel je možné měnit zdobení sedla, barvu sedla a finální úpravu, barvu a materiál posedlí, typ a zpracování třmenů.

 

 

Sky Hill Rawhide roper Basic roper Hard low roperA- fork saddles
A- fork sedla připomínají sedla více jak 100 let stará z dob divokého západu. Hranatý skirt ukazuje na texaský styl a kulatý skirt byl zase nejvíce používán v Californii. Při objednávání takového to sedla je dobré nám zaslat nějaký obrázek nabo jinak přiblížit představu zákazníka.
Cattle trail California Rough river
Barelová sedla
Tyto sedla jsou především určeny pro disciplínu barrel race, nebo pool bending. Rychlostkářské sedlo je vždy co nejlehčí. Dlouhá hruška u těchto sedel slouží k držení se jezdce při prutkých pohybech koně. K těmto sedlům patří 2" třmeny flat bottom. Posedlí pro rychlostní disciplíny ja nejvhodnější ploché a polstrované s hrubým semišem. Seat jockeje těchto sedel se často nechávají rubovou stranou kůže navrch. U těchto sedel lza měnit zdobení a barvu jak sedla tak posedlí.

Round skirt barrel

Contact barrel

Speciální sedla

 

Treningové sedlo

vyrábíme jako reiningové sedlo jen doplněné několika „D" pro vyvazování koně a použitá kůže může být rubem navrch(nevyžaduje již další ošetřování a zdobení)
Training saddle
Trail sedlo
Je vlastně ekonomická verze all aroundového sedla s kulatýmmi skirty (snižuje váhu). Toto sedlo je vhodné například do turistických jízdáren.
Trail saddle
Round skirt sedlo
Sedlo s reiningovým posedlím a kulatými krátkými skirty je velice často žádané amatérskými jezdci reinigu v Evropě, ale stejně dobře dojde uplatnění jakospojení reiningového a trailového (turistického) sedla.
Round skirt